रसुवागढी हाइड्रोपावर आइपीओमा आवेदन,भर्ने जति सबैलाइ शेयर पर्ने पक्का

काठमाडौं । रसुवागढी हाइड्रोपावर आइपीओमा ६७ करोड ४० लाख ७४ रुपैयाँ बराबरको आवेदन परेको छ ।

बुधबार बिहान १० बजेसम्ममा ३६ हजार ५२२ जना आवेदकले ६७ लाख ४० हजार ७४० कित्ताका लागि आवेदन दिएका छन् ।कम्पनीले असार १३ गतेबाट आयोजना प्रभावित स्थानीयलाई १०० अंकित मूल्यमा ६८ लाख ४२ हजार १०० कित्ता सेयर निष्कासन गरेको थियो । यसमा साउन ३१ गतेसम्म आवेदन दिन सक्नेछन् ।

आयोजनाबाट अति प्रभावित क्षेत्र गोसाइकुण्ड, वडा नं १ थुमन र वडा नं २ टिमेरे तथा प्रभावित क्षेत्र आमाछोदिङमो गाउँपालिका वडा नं। ४ गोल्जुङ र वडा नं ५ चिलिमेका बासिन्दाले आवेदन दिन सक्नेछन् । गोसाइ कुण्ड गाउँपालिकाका बाँकी वडाहरु, वडा नं ३ बृद्धम, वडा नं ४ लाङटाङ, वडा नं ५ स्याफ्रुबेशी र वडा नं ६ धुन्चेका स्थानीयले पनि आवेदन दिन सक्नेछन ।

स्थानीयले न्यूनतम १० कित्तादेखि अधिकतम ७०० कित्तासम्म आवेदन दिन सक्नेछन् । यो आइपीओमा सिद्धार्थ क्यापिटल बिक्री प्रबन्धक रहेको छ । तुलनात्मक रुपमा कम्पनीको शेयरमा कम आवेदन परिरहेको छ भने आवेदन दिन सबैले शेयर पाउने पक्का छ ।

यो पनि पढ्नुहोस् – कठमाडौं । शेयर बजार निरन्तर ओरालो लाग्दै गएको छ । बुधबार पनि शेयर बजार ५ अंक भन्दा धेरैले घटेको छ । मंगलबार भने अर्धसतक भन्दा धेरैले बजार घटेको थियो ।

आज नेप्से मात्र घटेको छैन कारोबार रकम पनि ओरालो लागेर २ अर्बमा झरेको छ ।

आज नेपाल स्टक एक्सचेञ्ज ५।११ ऋकले ओरालो लागेर २०५७।६८ बिन्दमा बन्द भएको छ । मंगलबार भने नेपाल स्टक एक्सचेञ्ज ९नेप्से० परिसूचक ४५।४२ अकंले बन्द भएर २०६०।७३ बिन्दुमा बन्द भएको थियो ।

आज पूँजी बजारमा नेप्सेमा सूचीकृत २१८ कम्पनीको ४६ लाख ४० हजार ८४४ कित्ता शेयर किनबेच भएको छ । अघिल्लो कारोबारको दिन भने पूँजी बजारमा नेप्सेमा सूचीकृत २२२ कम्पनीको ६६ लाख ४६ हजार ३६ कित्ता शेयर किनबेच हुदाँ २ अर्ब ८१ करोड ५१ लाख ४४ हजार ५९८ रुपैयाँको कारोबार भएको थिया।

नेप्से ओरालो लाग्दा आज नागरिक लगानी कोषको शेयर सर्वाधिक कारोबार भएको छ । कम्पनीको आज १० करोड ६८ लाख ७९ हजार रुपैयाँको कारोबार भएको हो ।

त्यस्तै, शिवम् सिमेन्टको ६ करोड ८८ लाख ८१ ह्जार, हिमालयन डिस्टलरीको ६ करोड ७१ लख ३७ हजार, नबिल बैंकको ६ करोड ४६ लाख ८९ हजार रुपैयाँ र नेपाल टेलिकमको ४ करोड ६८ लाख ६१ ह्जार रुपैयाँको कारोबार भएको हो ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय