कसरी के गर्दा महिलाहरु, खुशी हुन्छन जानी राखौ… भनिन्छ महिलालाई बुझ्न मुस्किल छ । उनीहरु कहिले खुसी हुन्छन् कहीले दुखी हुन्छन् त्यो थाहा पाउन कसैले सक्दैन ।


तर यदी केहि साना साना कुरालाई ध्यान दिने हो भने उनीहरुलाई खुसी राख्न सकिन्छ । महिलाको स्वभाव तथा उनीहरूलाई मन पर्ने चिजका बारेमा जानकारी राख्न सकेमात्र आफू ती महिलाको सबैभन्दा प्रिय बन्न सकिन्छ । **थप भिडियो हेर्न यहाँ तल डबल क्लिक गर्नुहोस***

उनीहरूलाई यदी सही मौकामा न्यानो प्रेम गर्न सके उनीहरू निकै खुसी हुन्छन् । केही महिलाहरू आफ्नो बारेमा राम्रो कुरा सुनेर पनि खुसि हुन्छन् । यस्तै(यस्तै कुराहरू विचार गर्न सके महिलालाई खुसी राख्न सकिन्छ ।

थाहा पाऔ केही यस्ता कुराहरु जसले महिलालाई खुसी राख्न तपाईलाई मद्धत गर्छ ; सही समयमा महिलालाई न्यानो प्रेम गरे उनीहरू खुसी हुन सक्छन्। कुनै महिलालाई तपाईको शरिरको तौल घट्दैछ र तपाई स्लिम हुँदै हुनुहुन्छ भनिदिँदा पनि खुसी हुन्छन् । *थप जानकारीको लागी यहाँ तल डबल क्लिक गर्नुहोस**

महिलालाई मन पर्ने आफन्तका लागी उपहार किनिदिने। सहज र आरामदायक भित्री बस्त्र किनिदिँदा पनि उनीहरू खुसी हुन्छन् । यदी कसैले राम्रो फूल उपहारमा दिए पनि उनीहरू खुसी हुन्छन्।*थप भिडियो हेर्न यहाँ तल डबल क्लिक गर्नुहोस**

महिलाहरूसँग गएर उनका लागी केही उपहार किनिदिने वा छानीदिने। यदी महिलाले लिएको, लगाएको सामानलाई राम्रो भएको बताउँदै त्यो सामान कहाँबाट लिएको भनी सोधे पनि उनीहरू खुसी हुन्छ । यदी उनीहरू सपिङ गरेर फर्कने बेलामा खाना तयार भएको पाएमा पनि खुसी हुन्छन् ।**दर्पण छायाँ ** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला **

कसरी सम्बन्ध राख्दा बच्चा बस्दैन ? जानि राखौ – डा. नुतन शर्मा

प्रायजसो धेरै महिलाहरु ग,र्भवती छु वा छैन् भन्ने कुराको बारेमा परिक्षण गर्न स्वास्थ्य चौकी जान लाज मान्ने गर्छन् । त्यसकारण घरेलु तथा प्राकृतिक तरिकाबाट पनि ग,र्भवती भए नभएको सजिलै पत्ता लगाउन सकिन्छ ।पछिल्लो समय अशु/रक्षित यौ, न स, म्पर्कका कारण ग’र्भप’तन गर्ने किशोरीहरुको संख्या बढ्दै छ । शिक्षित भएर पनि बिना अस्थायी साधनको प्रयोग हुने यस्तो अ,शुरक्षित सम्पर्कले गर्दा किशोरी अवस्थाबाटै महिलाहरुमा समस्या हुने गरेको तथ्याङ्कले देखाएको छ ।

महिलाले आफ्नो म,हिनावारीको समय ख्याल नगर्दा र भईपरी आउने समयमा अस्थायी साधनको प्रयोगले नहुनाले नेपालमा ग/र्भपतन गराउने किशोरीहरुको संख्या बढेको बरिष्ठ प्रसुती तथा स्त्री रो/ग बिशेषज्ञ डा. नुतन शर्माले बताउनु भयो ।

एक अन्र्तवार्ताको क्रममा डा.शर्माले एक पटक पनि म,हिनावारी नभएकी १३ बर्षिय किशोरी समेत ग/र्भव/ती भएर आफुकहाँ आएको समेत बताउनु भयो । उहाँले किशोरीले बिशेष ध्यान नदिदाँ, पार्टनरको कारण यस्ता घ,टना हुने बताउनुभयो ।त्यसको लागि हामीले घरमा दैनिक जीवनमा प्रयोग गर्ने टुथपेस्टमा आफ्नो पिसाब मिसाउने यसरी मिसाउदा उक्त पेस्ट निलो भएको खण्डमा सम्झनुहोस् गर्भरहने सम्भावना हुन्छ ।

यदि तपाई घरमै बसेर ग,र्भवती भए नभएको टेस्ट गर्न चाहनुहुन्छ भने दैनिक जसो घरमा प्रयोग गरिने भे/नेग/रको प्रयोग गर्न सकिन्छ । त्यसको लागि भे/नेग/रमा आफ्नो पि,साब मिसाउने यसरी भे/नेग/रमा पिसाब पिसाउँदा रंगमा परिवर्तन आयो भने टेस्ट पोजेटिभ भएको सम्झनुपर्छ । यदि रेगंमा परिवर्तन देखिएन भने टेस्ट ने,गेटिभ अर्थात गर्भ रहेको हुँदैन् ।

यस्तै प्राचिन समयमा पनि गर्भवती भएनभएको टेस्ट गर्ने चलन थियो । त्यतिबेला गहुँ वा जौँमा पिसाब मिसाउने । यदि उक्त गहुँ वा जौँ टुसाएमा गर्भवती भएको संकेत गर्ने चलन रहेको थियो । यस्तै अर्को तरिका बाट पनि गर्भ जाँच गर्न सकिन्छ ।यस्तै प्राचिन समयमा पनि गर्भवती भएनभएको टेस्ट गर्ने चलन थियो ।

त्यतिबेला गहुँ वा जौँमा पिसाब मिसाउने । यदि उक्त गहुँ वा जौँ टुसाएमा गर्भवती भएको संकेत गर्ने चलन रहेको थियो । यस्तै अर्को तरिका बाट पनि गर्भ जाँच गर्न सकिन्छ ।

सेयर गर्नुहोस
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here