गुल्मीमा साईबर क्राईम बढ्दै

गुल्मी । पहाडी जिल्ला गुल्मीमा समेत साईबर क्राईम बढदै जान थालेको प्रहरीले जनाएको छ ।

रेसुङ्गा नगरपालिका १० को सिमिचौरमा जिल्ला प्रहरी कार्यालयले आयोजना गरेको अपराध सम्बन्धी सचेतनामुलक कार्यक्रम तथा सार्वानिक सुनुवाई कार्यक्रममा प्रहरी निरक्षक किरण सापकोटाले आर्थिक बर्ष ०७९/०८० मा २४ वटा र पछिल्लो आर्थिक बर्षमा ५९ वटा साईबर अपराध सम्बन्धी उजुरी प्रहरीमा परेको जानकारी दिए ।

उनले सत्यवती गाउँपालिका १ को जोहाङ्गबाट साईबर अपराध गरी ठगी गर्ने एक जनालाई पक्राउ गरी पाँच लाख जरिवाना असुली गरिएको बताए । ती मध्ये पछिल्लो दुई बर्षमा १४ वटा मात्र मुद्धा फर्छौट भएका छन । गत बर्ष ६ वटा अनलाईन मार्फत ठगी भएको रकम फिर्ता गराएको र ४ वटा फेसबुक बन्द गराईएको सापकोटाले बताए ।

त्यस्तै साउन भदौंको दुई महिनामै चार वटा अनलाईन मार्फत ठगि भएको रकम फिता गराईको जानकारी सापकोटाले दिए । अनलाईन मार्फत विभिन्न प्रलोभन देखाउने र कैंयौंको रकम ठगि गरेका घटना बढेकोले उनले सचेत रहन आग्रह गरे । त्यस्तै व्यक्तिको मोवाईल हराउने क्रम पनि बढेको उनले बताए ।

उनका अनुसार साउन अघि सम्मको एक बर्षमा ९३ वटा मोवाईल हराएका थिए र प्रहरीले ८५ वटा मोवाईल भेटाएर सम्बन्धित व्यक्तिलाई बुझाएको थियो । साउन यताको दुई महिनामै २० मोवाईल हराएको उजुरी परेकोमा ९ वटा मोवाईल भेटाएर प्रहरीले सम्बन्धित व्यक्तिलाई बुझाएको छ ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय