FILE PHOTO

अरू दिन बिहान साढे ९ देखि बेलुका साढे ५ बजेसम्म कार्यालय खुल्ने गरी सरकारले हप्तामा दुई दिन सार्वजनिक बिदा दिने निर्णय गरेको छ।

मंगलबार बसेको मन्त्रिपरिषद बैठकले जेठ १ गतेदेखि लागु हुने गरी हप्तामा दुई दिन बिदा दिने निर्णय गरेको सरकारका प्रवक्ता ज्ञानेन्द्र कार्कीले जानकारी दिए। निर्णयअनुसार अब शनिबार र आइतबार दुई दिन बिदा हुनेछ। अरू दिन कार्यालयहरू बिहान साढे ९ बजेदेखि साँझ साढे पाँच बजेसम्म खुल्नेछन्।

पेट्रोलियम पदार्थको महंगो हुँदा र विदेशी मुद्रा सञ्चितिमा दबाब परेपछि आयल निगमले हप्तामा दुई दिन बिदा दिन प्रस्ताव राखेको थियो।

यो पमि पढ्नुहोस् – वैशाख, काठमाडौं । सेयर बजार परिसूचक नेप्सेमा सामान्य सुधार देखिएको छ । बुधबार नेप्से ५.१७ अंकले बढेर २३७६.१७ को विन्दुमा पुगेको छ । २२८ कम्पनीको २८ लाख ८५ हजार ३९ कित्ता सेयर दोस्रो बजारमा खरिद बिक्री हुँदा कुल कारोबार रकम एक अर्ब ८ करोड ९९ लाख ९२ हजार रुपैयाँमा कायम भयो ।

कारोबारमा आएका १३ वटा उपसमूहगत सूचकमध्ये ९ वटा समूहमा हरियाली छायो भने चार सूचक घटे । बुधबार विकास बैंक र होटल सूचकमा १ प्रतिशतले हाराहारीले वृद्धि भयो । जाल्पा लघुवित्तको सेयर मूल्यमा सकारात्मक सर्किट लाग्यो भने नेपाल फाइनान्स र राधी विद्युत कम्पनीको सेयर मूल्य ५ प्रतिशत भन्दा धेरैले बढ्न पुग्यो ।

आज दोस्रो बजारबाट धेरै गुमाउने कम्पनीमासानिमा इक्वीटी फण्ड, सानिमा लार्ज क्याप फण्ड, माउन्टेन इनर्जी नेपाल र मुहली लघुवित्तको सेयर धनी रहे । उच्च कारोबारको हिसावले अरुण भ्याली हाइड्रोपावर ५ करोड २१ लाख रुपैयाँ बराबरको १ लाख २४ हजार बढी कित्ता सेयर खरीद बिक्रीसँगै पहिलो स्थानमा रहयो भने दोस्रो स्थानमा रहेको हिमालयन डिष्टिलरी र तेस्रोमा नेपाल फाइनान्स रह्यो ।

दुवै कम्पनीको क्रमशः ३ करोड ८० लाख र ३ करोड ३६ रुपैयाँ बराबरको सेयर दोस्रो बजारमा खरिद विक्री भएको थियो ।

सेयर गर्नुहोस

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here