गुल्मीमा लघु विद्युतको ड्याममा महिलाको शव भेटियो

गुल्मी । गुल्मीमा एक जना महिलाको शव फेला परेको छ । जिल्लाको चन्द्रकोट गाउँपालिका वडानम्बर-४ शान्तिपुर बस्दै आएकी ६५ वर्षकी रत्नकला आचार्यको शव फेला परेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय गुल्मीका प्रहरी नायव उपरीक्षक (डीएसपी)पुरुषोत्तमप्रसाद पाण्डेले जानकारी दिए ।

चक्रेश्वर मन्दिरमा पूजाआजा गरी बस्ने महिलाको शव चन्द्रकोट गाउँपालिकाको वडानम्बर-६ हरेवास्थित लघु विद्युतको ड्याममा डुबेको अवस्थामा फेला परेको हो ।यही कात्तिक ४ गते बेलुकी हराएकी महिलाको शव स्थानीयले डुबेको अवस्थामा फेला पारेपछि प्रहरीलाई खबर गरेका थिए ।

यो पनि पढ्नुहोस् – काठमाडौँ । बेमौसमी वर्षका कारण ७ अर्ब भन्दा बढिको धानबाली नष्ट भएको छ । केही दिन अघि आएको बेमौसमी वर्षाको कारण आएको बाढी पहिरो तथा डुबानले सुदूरपश्चिम, लुम्बिनी र प्रदेश १ मा मात्रै ७ अर्ब २२ करोड भन्दा बढिको धानबाली नष्ट भएको कुषि तथा पशुपन्छी विभागले जनाएको छ ।

सबैभन्दा बढि लुम्बिनी प्रदेशमा मात्रै ४ अर्ब ४१ करोड भन्दा बढी नोक्सान भएको छ । बेमौसमी वर्षाले प्रदेशको ४२ हजार ४ सय २७ हेक्टर जमिनमा असर परेको छ । बर्दिया, कपिलवस्तु, बाँके र रुपन्देही धेरै प्रभावित भएका जिल्लाहरू हुन ।

त्यसै गरी सुदूरपश्चिम प्रदेशमा १ अर्ब ९१ करोड रुपैयाँको धानबाली नष्ट भएको छ । प्रदेशको ५५ हजार हेक्टर जमिनमा लगाइएको धानमा असर परेको छ भने र १८ हजार हेक्टर जमिनमा लगाइएको धानमा क्षति पुगेको छ । कैलाली र कञ्चनपुरमा सबैभन्दा बढी असर परेको छ । ६८ हजार ४ सय मेट्रिकटन धान बाली क्षति भएको हो ।

प्रदेश नं १ मा पनि ८० करोड रुपैयाँको धानबालीमा क्षति पुगेको छ । ४९ हजार ९ सय ४५ हेकटर जमिनमा लगाइएको धानमा असर परेको छ भने ७ हजार ४ सय ९२ हेक्टर जमिनमा लगाइएको धानमा क्षति पुग्दा कुल २८ हजार ४ सय ६९ मेट्रिकटन धान नष्ट भएको हो ।प्रदेश १ को झापा, सुनसरी र मोरङमा वर्षातको असर धेरै परेको मन्त्रालयले जनाएको छ ।

सबै प्रदेशबाट तथ्याङ्क आउन बाँकी रहेकोले वर्षाका कारण प्रभावित क्षेत्र र क्षतिको विवरण अझै बढ्न सक्ने कृषि तथा पशुपन्छी विभागले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर