सिन्धुली । सत्तारुढ नेकपा (माओवादी केन्द्र) का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले लगातार सदन अवरुद्ध गरेर फेरि विघटन चाहने केपी ओली प्रवृत्ति अहिले पनि कायमै रहेको भन्दै सत्ता गठबन्धनमा आबद्ध दलहरूले रिल्याक्स गर्ने स्थिति नरहेको बताएका छन् ।


सिन्धुलीमा शनिवार माओवादी पार्टी कार्यालय भवनको उद्घाटनपछि आयोजित सभालाई सम्बोधन गर्दै अध्यक्ष प्रचण्डले एमालेलाई केन्द्रदेखि प्रदेशका सरकारबाट हटाउनु ठुलो सफलता भए पनि प्रतिगमन फर्किने खतरा कायमै रहेको बताए ।

प्रचण्डले भने–लगातार सदन अवरुद्ध गरेर फेरि विघटन चाहने प्रवृत्ति अहिले पनि कायम छ । अझै पनि रिल्याक्स गर्ने स्थिति छैन । पोहोर साल पहिलो संसद् विघटन बदर भएपछि रिल्याक्स मुडमा बसियो,दोस्रो पटक फेरि विघटन आयो । जितियो भनेर रिल्याक्स गरियो भने फेरि कुनै पनि बेला प्रतिगमन फर्किन सक्छ ।

आफूले पटक पटक बुढानिलण्ठ गएर शेरबहादुर देउवालाई प्रधानमन्त्री बनिदिनुस् भनेर गठबन्धन बनाएको स्मरण गर्दै प्रचण्डले अबको चुनाव माओवादीले आफ्नो बलमा जित्न ध्यान दिनुपर्ने बताए । उनले अबको २ महिना युद्धकालीन शैलीमा काम गर्न कार्यकर्तालाई निर्देशन दिए । उनले जसरी पनि चुनाव जित्नुपर्ने बताए ।

उनले भने– जसले परिवर्तन ल्याएको त्यसले हार्ने, अनि जो परिवर्तन विरोधी हो त्यसले जित्ने पनि चुनाव हुन्छ रु गुण्डागर्दी धाँधली र षडयन्त्र गरेर जित्न खोज्नेलाई परास्त गर्नु छ । भिलेन राम्रो भएन भने हिरो पनि राम्रो हुँदैन । अहिले केपी ओली जस्तो गतिलो भिलेनका कारण हामी जनतामा जान पाएका छौँ,नकारात्मक रूपमा भने पनि ओलीलाई धन्यवाद भन्ने गरेको छु ।

आफूले देशको रक्षाका लागि पटक पटक लचिलो बनेको भन्दै गिरिजाप्रसाद कोइरालालाई राष्ट्रपति नबनाउनु ऐतिहासिक भूल भएको बताए ।

उनले माओवादीका लागि यो निर्वाचन हारजितको मात्र कुरा नभएर जनयुद्धका उपलब्धि जोगाउने लडाइँ समेत भएको बताए । उनले माओवादीले हारेमा जनयुद्धका उपलब्धि हार्ने दाबी गरे । – नेपाल प्रेसबाट

सेयर गर्नुहोस
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here