file photo

एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले आफु प्रधानमन्त्री हुँदा खुट्टा तान्ने दलहरु प्रधानमन्त्रीका सहयात्री बनेर खुट्टा तान्न थालेको भन्दै सर्तक हुन आह्वान गरेका छन् ।

१०औं महाधिवेशन उद्घाटनलाई सम्बोधन गर्दै ओलीले उद्घाटनका वेला प्रधानमन्त्रीलाई विशेष अतिथिका रुपमा वोलाएर आलोचना नगर्ने बताउँदै खुट्टा तान्नेसँग सतर्क रहन आग्रह गरे ।

ओलीले माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डप्रति लक्षित गर्दै त्यस्तो बताएका हुन् ।

केही दिनअघि प्रचण्डले आफू प्रधानमन्त्री नभए पनि प्रधानमन्त्री जस्तै भएको अभिव्यक्ति दिएका थिए ।

प्रचण्डको सोही अभिव्यक्तिलाई लक्षित गर्दै ओलीले भने– ‘आफू प्रधानमन्त्री नभए पनि देउवा नेतृत्वको सरकार आफ्नो हातमा रहेको र कठपुतली जस्तै नचाइरहने बताउन थालेका छन् ।’ उनले प्रधानमन्त्रीले चाहेर पनि मन्त्रीहरूकै असहयोगका कारण राम्रो काम गर्न नसक्ने दाबी गरे । हिजो आफूलाई काम गर्न नदिनेहरू अहिले प्रधानमन्त्रीको खुट्टा समाउन लागिपरेको उल्लेख गरे ।

ओलीले शान्ति प्रक्रियालाई सही ढंगले टुंगो लगाउन सहयोग गर्ने भन्दै यसलाई टुंगोमा लैजान आग्रह पनि गरे । उनले हजारौं पूर्वलडाकूलाई आफ्नो पार्टीमा प्रवेश गराउनेसमेत उद्घोष गरे । माओवादी केन्द्रका नेताकै कारण शान्ति प्रक्रिया टुंगोमा पुग्न नसकेको ओलीले आरोप लगाए ।

उनले प्रधानमन्त्रीले काम गर्न खोज्दा पनि सहयात्रीबाट साथ नपाइरहेको पनि बताए । ओलीले अब आफ्नो पार्टी प्रवेशको महाअभियान चलाउने बताए ।

प्रधानमन्त्री देउवाकै अघि आगामी चुनावबाट एमालेको सरकार बन्ने उद्घोगा गर्दै उनले भने, ‘प्रधानमन्त्रीजीकै सामु एउटा गोपनियता खुस्काउनुपर्ने भयो, त्यो के भने आउँदो चुनावपछि एमालेको सरकार बन्छ । स्थानीय तहमा ५० प्रतिशतभन्दा बढी सिट एमालेले हासिल गर्छ ।’

आजको कार्यक्रममै लाखौं मानिसहरु पार्टी प्रवेश गर्न चाहेको भन्दै उनले यस मन्च उपयुक्त नभएको बताए । अबबाट नियमित रुपमा हजारौं मानिसहरु एमालेमा प्रवेश गर्ने भन्दै उनले फागुन महिनासम्म पार्टी प्रवेश महाअभियान चल्ने बताए ।

उनले अबको स्थानीय तह निर्वाचनमा ५० प्रतिशत भन्दा धेरै ठाँउमा जित्ने भन्दै उनले अब एमाले चुनावको तयारीमा लाग्ने बताए ।

उनले अब माओवादीलाई समेत हसिया हथौडा चिन्ह छोड्न आग्रह गरे । वामपन्थी सरकार ढलाएर दक्षिणपन्थी सरकार बनाउनेले सो चुनाव चिन्ह लिन नहुने उनको भनाई छ ।

सेयर गर्नुहोस्
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here